Başlığı Yazdır
7.02 Güncelleme Hakkında
Sehidim
Ali üstadım bilindik güncelleme yeni versiyon dosyalarını at ek ayarları yap admib panelinden güncelle vs. şeklinde oluyor.

şu şekil yapsak olur mu ?

yeni versiyonu full paket olarak ftp ye yükleyip. eski versiyona ait sql yi parça parça yeni versiyon sql sine enjekt etsek olur mu ?

users
forums
vs gibi sql tablolar

yeni versiyon ile eski versiyon sqleleri arasında kodsal fark olabilir mi ? bu işlem sorun cıkarırmı ilerde. 7.01.02 de kaldım ben daha Smile

Google Adsence
20/01/2017 17:55

Reklam Botu

IP: Yok  
UniFroG
indirdiğiniz dosyadaki okubeniyi takip edin. v7.01.02 den direk v7.02 ye geçiş yapabiliyorsunuz.

Sehidim
Teşekkürler Burak vazgeçtim güncellemeden 7.01.02 de kalacağım artık, bi sürü modifiye edilmiş alan ve modül var ve bi çoğu 7.02 ye uymayacak bu durumda çok içerik kaybedicem napalım yeni çalışmalarımız olursa yeni versiyonla başlarız mevcut site yoluna devam 7.01.02..

AvaLoN
Benim size küçük bir tavsiyem olacak.

Modifiye edilmiş dosyalar hepimizin sorunu maalesef Grin

İndirdiğiniz ful paketteki dosyaları sitenizin yedeğindeki dosyalarla karşılaştırın. yeni sürüm dosyalarına yaptığınız modifikasyonları uyarlayın. Sonrasında upgrade v701 dosyası içerisinde bulunan güncelleme dosyasını administrations/ içerisine yükleyiniz. Sonra türkçe dil dosyasını yükleyiniz. Son olarakta Veritabanı güncellemesini yapınız. Bu işlemler bittikten sonra son sürüme ait modifiye ettiğiniz dosyaları sunucunuza yükleyiniz.

UniFroG
AvaLoN tarafından yazılan metin:
Benim size küçük bir tavsiyem olacak.

Modifiye edilmiş dosyalar hepimizin sorunu maalesef Grin

İndirdiğiniz ful paketteki dosyaları sitenizin yedeğindeki dosyalarla karşılaştırın. yeni sürüm dosyalarına yaptığınız modifikasyonları uyarlayın. Sonrasında upgrade v701 dosyası içerisinde bulunan güncelleme dosyasını administrations/ içerisine yükleyiniz. Sonra türkçe dil dosyasını yükleyiniz. Son olarakta Veritabanı güncellemesini yapınız. Bu işlemler bittikten sonra son sürüme ait modifiye ettiğiniz dosyaları sunucunuza yükleyiniz.

güncellemenin ne manası kalıyor o zaman?

AvaLoN
Burak kardeşim sence güncelleme nedir acaba ? Onu bir açıklarmısın bana rica etsem. Benim bahsettiğim konuda herhangi bir hata varmı sence?

UniFroG
dosyaların yenilenmesi. yeni sürüme ait veritabanı sorgularıyla stabil çalışacak olan dosyalar.

AvaLoN
Benim söylediğimdeki ile bir farkı yok Burak kardeşim. Yeni sürümle gelen dosyalarda yeni sürümün çekirdeğini etkileyen düzenlemeler yapılmıyor zaten. Dikkat ettiysen söylediğim Yeni çekirdeğe göre Modifikasyonların uyarlanması.

Eksi Dosyalar Tamamen aradan Çıkıyor.

YILDIRIM
Nerden indireceğiz 7.02 yi bulamadım...

AvaLoN
Bugün İçerisinde sitemiz bloklarına Eklenmiş Olacak Arkdaşım.

Atlanılacak Forum: