Başlığı Yazdır
Üye kaydı, mesaj ve şifre sorunu
telemer
üye kaydı tamamlandı, yönetici sizi aktif edecek diyor fakat admine yeni üye kaydı mesajı gelmiyor. bir de iletişim formunda mesaj gönderirken dahili hata mesajı veriyor. ve bir de ne üye kendi şifresini, ne de admin üyenin şifresini değiştiremiyor. değiştirildi diyor ama yine eski şifre ile girilebiliyor. bu hataları 7.02.07 den sonra almaya başladım veya ondan sonra fark ettim. yardım bekliyorum.

Google Adsence
27/06/2017 06:30

Reklam Botu

IP: Yok  
cuneytsonmez
bende iletişim formunda eskisini bırakmıstım mesaj gönderıldı dıyordu baktım hic gelmemiş şimdi orjinal dosyayı attım oldu abi güncellemeyi tekrar yapmaya çalık birde eski dosyaları tam gitmemiş olabilir bu yüzden bende bi kac sıkıntı yaşadım tek tek bazılarını konturol etmen gerekıyor.

telemer
güncellemeyi yeniden yüklememi öneriyorsun doğru mu?
Öyle ise deneyeyim.

telemer
değişiklik olmadı.

telemer
SMTP Host alanını boş bırakıyorum, iletişim mesajı gönderildi diyor gelen bir şey yok, üye şifre talebi gitmiyor. SMTP Host alanını dolduruyorum bu sefer üye şifre talebi çalışıyor, iletişim mesaj hatası veriyor. hata 2119 satır. ne yapmak lazım?

telemer
hata derken şu yani
/includes/class.phpmailer.php on line 2119

uluyaylam
arkadaşım bu hata smtp düzenlemesinde hata oldugunu gösteriyor
Kaynağı İndir  Kod
$lasterror = $this->smtp->getError();

uluyaylam
sitene üye oldum akdif mail gönderildedi ama şu şekilde bir hata var bunu anca alı by çözer
Kaynağı İndir  Kod
Unknown column 'user_web' in 'field list'

telemer
o üye kaydında aktif edilmemiş web sitesi sorusu. onunla bir ilgisi var mı acaba? ama herhangi bir üye kaydı talebi gelmedi. ben de diyorum ki her gün 400 ün üzerinde ziyaret yapılıyor, niye kimse üye olmuyor?

telemer
SMTP ayarları bu şekilde.

[img]http://www.telemer.net/inceleme_resimleri/ayar.jpg[/img] Geçerli Bir Görüntü Değil..

SMTP Host karşılığını boş bırakıyorum, üyeye şifre talebi göndermiyor, iletişim formu mesajı gönderildi diyor ama mesaj gelmiyor. SMTP Host karşılığını dolduruyorum bu sefer de üye şifre talebi gidiyor, ama iletişim formu dahili hata veriyor.

Bir de ne admin diğer üyelerin şifrelerini, ne de üyeler kendi şifrelerini değiştiremiyorlar. Değiştirildi diyor, ama yine eski şifre ile giriş yapılabiliyor.

AvaLoN
Arkadaşım bence öncelikle sitenizdeki dosyaları orijinalleri ile değiştirin sonrasında hataları kontrol edin bence. Çünkü bu sizden değil hostunuzdan da kaynaklı sorunların olması muhtemel kardeşim.

telemer
Hocam. aynı şeyi yapacaktım ama bazı dosyaların sitenin görünüm, ayar v.b. ile alakalı olabileceğini, değiştirdiğimde sistemin yeniden yüklenmiş gibi olacağını düşündüğümden yapmadım. mesela 7.02.07 sürümü için orijinalleriyle değiştirilmesi konusunda hangi dosyalara dokunmamamız gerekir. veya hangilerini değiştirirsek siteyi yeniden yüklememize gerek kalmaz?

telemer
siteyi yeniden yüklesem veri tabanından bilgileri çekerek şu andaki görüntüye kompozisyona ulaşabilir miyim?

karan57
Veri tabanı yedeğini ve diğer dosyaları yedek al yeniden import et aynı siteyi göreceksin.

telemer
siteyi yeniden kurdum. veritabanı bağlantıları ile eski haline getirdim. üye kaydı yine yapmadı. İngilizce olarak yeniden kurdum. veritabanı yüklemeden daha ilk üye kaydında yine aynı hatayı verdi. nedir bu, nasıl yapacağız.?
Hata: Field 'user_sig' doesn't have a default value
Sıfırdan kurulmuş site de mi aynı hata olur?.

telemer
acaba hostingi komple mi sıfırlamak lazım?

AvaLoN
telemer tarafından yazılan metin:
siteyi yeniden kurdum. veritabanı bağlantıları ile eski haline getirdim. üye kaydı yine yapmadı. İngilizce olarak yeniden kurdum. veritabanı yüklemeden daha ilk üye kaydında yine aynı hatayı verdi. nedir bu, nasıl yapacağız.?
Hata: Field 'user_sig' doesn't have a default value
Sıfırdan kurulmuş site de mi aynı hata olur?.

sitenizin bulunduğu hosttaki php ve mysql versiyonları nedir kardeşim? bilginiz varmı bu konuda.

telemer
Sunucu sürümü: 5.5.31-30.3
Protokol sürümü: 10
Apache/2.2.9 (Debian) PHP/5.2.6-1+lenny10 with Suhosin-Patch
MySQL istemci sürümü: 5.0.51a
PHP uzantısı: mysqli

telemer
Bide böyle bir yeni eklenti koydular.

phpini komutu
Display Errors (display_errors) On
Allow URL Fopen (allow_url_fopen) On
Register Globals (register_globals) On
Magic Quotes GPC (magic_quotes_gpc) On
Safe Mode (safe_mode) On

telemer
bunları ben panelden aldım ama hostingten gönderilen bilgiler şöyle;

Sitelerinizin sürümü php 5.3 mysql sürümü ise 5.0 Bilgilerinize sunar iyi akşamlar dileriz.

Atlanılacak Forum: