Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üyeler: 5,386
En Yeni Üye: dehset
En Son Ziyaret
YILDIRIM 01:04:26
AvaLoN 02:36:21
korsanuydu 06:14:34
RadiaN 06:19:24
DDAMATT 18:55:55
dehset 19:35:23
murat6790 20:50:56
mbaysal 1 gün
ilhan38 1 gün
CeRNoBiL 1 gün
yusufyazan24 3 günler
KREKLAM 4 günler
GoKay 4 günler
EFEND1S1Z 6 günler
nuti 1 hafta

Daha çok kulanıcı göster 

Bootstrap Tam Entegre

Son güncellenen 1 ay önce
KREKLAM
Merhaba arkadaşlar...

Birçoğumuzun takip ettiği üzere V9 çalışmaları bir taraftan devam ediyor. Lakin bu arada v7 kullanan arkadaşlarımızın bir çoğu gerek seo açısından gerekse mobil entegre açısından sıkıntı çekmekteler. Bu arada bende bir çalışma başlattım artık adına v7 den yeni bir sürümmü diyebiliriz tam bilmiyorum. Şahsen adına v7 bootstrap versiyon koydum diyebilirim..

Ekte gelecek dosyada neler oldu!
* Ana dizin içerisine bootstrap adına bir dizine şu anda mevcut olan bootstrap 3.3.6 son sürümün dosyalarını atıyoruz... Githup ile birlikte gelen bazı dosyaları temizledim.
* maincore.php içerisinde define ile BOOTSTRAP değişkeni tanımlandı
* maincore.php içerisine türkçe çevirme fonksiyon, X saniye önce, dakika önce şekline timeago fonksiyonu eklendi.
* administration/panels.php ve site_links.php'de header düzenlemesine gidildi. ( Malumunuz jquerynin son versiyonlarında sortable çalışmıyordu. Fixlendi)
* themes/Gillette-Bootstrap teması eklendi. Orjinal gillette görünümünde.
* themes/templates/header.php, footer.php ve admin_header.php dosyaları modifiye edilerek HTML5 ve Bootstrap uyumlu hale getirildi.

YAKINDA NELER OLACAK!
* Bootstrap uyumlu panel ve blok fonksiyonları, render_news ve render_articles fonksiyonları değişti. Sürüm ile birlikte gelecek.
* Bootstrap tam uyumlu sınırsız alt kategorili link sistemi geliyor. Modül ve entegrasyon hazır.
* Bootstrap tam uyumlu yeni kısa mesajlar modülü ( Oy kullanmalı, ajaxlı)
* Bootstrap tam uyumlu carosel, manşet sistemi, spyscroller
* Bootstrap tam uyumlu sınırsız alt kategorili ürün yönetim modülü (çiçek, mobilya, medikal, ahşap doğrama, emlak vs.. opsiyonlu)
* Bootstrap tam uyumlu haber tema, kurumsal tema, eticaret tema ( kodlama devam ediyor)
* Bootstrap tam uyumlu eticaret modülü ( kodlama devam ediyor)
* Personel modülü ( sıfırdan kodlama)
* Referanslar Modülü Resimli sıfır kodlama lemon slider'lı
* Dekorasyonculara özel ürün modülü, kategorili, görselli
* Konaklama modülü ( kent rehberleri için otel modülü diyebiliriz)
* Google Talk destekli canlı yayın modülü ( youtube live )
* Ziraat odalarına özel ( TARSİM ) borç sistemi. Aktif olarak kullanılıyor.
* Çiçekçi Modülü
* Content Slider'lı özel bilgilendirme alanı modül ve bloğu
* SEO için outpu handling düzenlemeleri ve headera doğru meta gönderebilme , open graph protokolleri. ( http://ogp.me/ incelenebilir)
* Yatırımcı bilgilendirme modül ve paneli
* İnsan Kaynakları Modülü ve Paneli
* Ajax haber ek resim modülü
* Haberlere foto galerileri ilişkilendirebilme özelliği
* Bilumum WP botları namaz, fikstur vs.. Gelişmiş hava durumu botu.
* XML entegrason işlemleri
* Dernek modülü, teması, sinopdownderneği için hazırlanıyor
* Kurumsal firmalar güvenlik kamera sistemlerinin online izlenebilmesi için RTSP PLAYER
* Hukuk bürosu ve avukatlık ofisleri için, avukatları paneli, müvekkil dosya takip sistemi,
* Medikallere özel maillist modülü paneli, teklif sistemi
* cURL ile verilen bağlantıda başlangıç ve sonlandırma kodları arasını verebilen modül. Örneğin bir sayfadaki ul -> li yapısındaki içerikler...
* cURL proxy ve userAgent düzenlemeleri ile bing, yahoo ve google botlarının sitenize API ile çekilmesi ( modül )
* Admin onaylı İtiraf Modülü
* Yeni ajaxlı onaylı ve oylamalı, hastag kullanabilen yorumlar...
* Forumlardaki BBCODE'ların verdiği callback hatalarının fixlenmesi.
* Otomatik forum seo, ek modifikasyon gerektirmeyen
* Yeni forum görünümü bootstrap...

KENDIMCE v9'dan daha çabuk biteceğine inanıyor ve biten her gelişmeyi paylaşacağım...

Bootstrap entegre dosyaları TEST İÇİN
http://www.elli7.net/images/fusiontr/...ntegre.zip
ÇIRAK USTAYI SOLLAMAZSA SANAT ÖLÜR
HATALI SOLLARSA ÇIRAK ÖLÜR
http://www.kreklam.com
http://www.elli7.net
G-Defender
Eline sağlık kurtuluş abi test edeyim bakayım.
KREKLAM
Bootstrap çalışmaları devame derken, bir taraftan da modüller hazırlanıyor..
İşte ahşap işleri ile uğraşan ve üretici bir mobilya firmasına gidecek tam bootstrap destekli modül'in kategori yönetim bölümü...

elli7.net/images/fusiontr/ahsapkat.png

panel başlıkları, panel listesi ve düğmeler bootstrap component destekli, sil düğmesine basıldığında javscript onay kutusu ile birlikte...

Az kaldı arkadaşlar... Bu aralar biraz ara verdiğim için yeni yeni devam ediyordum... Özetle ( c# ile uzak mysql bağlanıp, masaüstü bir programla 'da müdahale etmekle uğraşıyordum. Oda oldu... )

Sadece iOS üzerinde çalışabilen bir yazılım daha ekleyeceğım. C#'la zor ama Rad Studio ile rahatlıkla yapabileceğimi düşünüyorum. Mysql Komponenleri ücretli olduğundan biraz daha kazanç sağlamalıyım...
KREKLAM
Evet demiştik artık devam ediyorum diye... Şimdide includes içerisindeki html_buttons_include.php dosyası bootstrap buton grup destekli...

elli7.net/images/fusiontr/htmlbutton.png

html_buttons_include dosyasını nerede kullanıyoruz?
Aslına bakarsanız açıklam veya detay metinalanlarının hepsinde kullanabilirsiniz.

Kullanımı :
sayfanıza
Kod
require_once INCLUDES."html_buttons_include.php";

dosyamızı çağırıyoruz.

formumuzu eklerken normalde sadece name yeterlidir fakat BBCODE, HTML BUTTON fonksiyonlarını kullanacğaımız zaman formumuza birde ID vermemiz gerekiyor...

Kod
echo display_html("formid", "testareaid", true, true, true, false);

evet şimdi buralarda bir dünya true false parametreleri var.. Ne işe yararlar. hangi parametleri açabilir veya kapatabiliriz..

1. Parametre Formun ID's
2 . Parametre Textarea elementinin ID'si
3. Parametre HTML etiket izni
4. Parametre Renk Seçim Kutusu
5. Parametre Resim Listesi
6. Parametre isin varsayılan dizin

anlamlarına gelmekte. Sırasıyla istediğiniz parametreyi iptal edebilir veya ekleyebilirsiniz.

Teşekkürler... Allah herkese zihin açıklığı versin..
KREKLAM
Ayrıca;

Hazırladığımız modüllerde görsel yükleme veya galeriler olacaksa; modül dosyalarındaki infusions_db.php dosyası içerisinde çekirdek yapının görsel ayarlarında dokunmadan o modüle özel bazı tanımlamalar eklendi..

Örneğin :
Kod

if (!defined("IMAGES_GAL")) {define("IMAGES_GAL", IMAGES."galeriler/");}

$locale['hatalar']="Yükleme esnasında oluşan hatalar";
   $locale['maxboyut']="4096000";
   $locale['maxen']="3000";
   $locale['maxboy']="2600";
   $locale['resimen']="920";
   $locale['resimboy']="480";
   $locale['thumoran']="0";
   $locale['thumben']="400";
   $locale['thumboy']="210";
   $locale['hata1']="<h2>Resim dosyası geçersiz karakterler içeriyor</h2>";
   $locale['hata2']="<h2>Resim dosyası çok büyük ( maksimum 4 Mb ). </h2>";
   $locale['hata3']="<h2>Resim dosyası geçersiz bir formatta (Sadece .jpg, .png, .gif).</h2>";
   $locale['hata4']="<h2>Resim dosyası izin verilen ebatların (Maksimum 3000x2600px) dışında.</h2>";
   $locale['hata5']="<h2>Görsel Seçmediniz. kayıt işlemi reddedildi.</h2>";

/*
      $image = $_FILES['g_resim'];
      $image_name = stripfilename(turkce_cevir($dataad["baslik"]).rand(0,999));
      $image_ext = strtolower(strrchr($image['name'],"."));
      if ($image_ext == ".gif") { $filetype = 1;
      } elseif ($image_ext == ".jpg") { $filetype = 2;
      } elseif ($image_ext == ".png") { $filetype = 3;
      } else { $filetype = false; }

if (!preg_match("/^[-0-9A-Z_\.\[\]]+$/i", $image_name)) {
         $error = 1;
      } elseif ($image['size'] > $locale['maxboyut']){
         $error = 2;
      } elseif (!$filetype) {
         $error = 3;
      } else {
         $image_t1 = image_exists(IMAGES_E, $image_name."_t1".$image_ext);
         $image_t2 = image_exists(IMAGES_E, $image_name."_t2".$image_ext);
         $image_full = image_exists(IMAGES_E, $image_name.$image_ext);
         move_uploaded_file($_FILES['g_resim']['tmp_name'], IMAGES_E.$image_full);
         if (function_exists("chmod")) { chmod(IMAGES_E.$image_full, 0644); }
         $imagefile = @getimagesize(IMAGES_E.$image_full);
         if ($imagefile[0] > $locale['maxen'] || $imagefile[1] > $locale['maxboy']) {
            $error = 4;
            unlink(IMAGES_E.$image_full);
         } else {
            createthumbnail($filetype, IMAGES_E.$image_full, IMAGES_E.$image_t1, $locale['resimen'], $locale['resimboy']);
            if ($locale['thumoran'] == 0) {
               createthumbnail($filetype, IMAGES_E.$image_full, IMAGES_E.$image_t2, $locale['thumben'], $locale['thumboy']);
            } else {
               createsquarethumbnail($filetype, IMAGES_E.$image_full, IMAGES_E.$image_t2, $locale['thumben']);
            }
         }
      }
      if (!$error) {
         $news_image = $image_full;
         $news_image_t1 = $image_t1;
         $news_image_t2 = $image_t2;
         $kkaydet=dbquery("INSERT INTO ".DB_GORSEL." (g_emlakid,g_resim,g_resimt1,g_resimt2)
         VALUES ('".$id."','".$news_image."','".$news_image_t1."','".$news_image_t2."') ");
         if ($kkaydet) {   echo "<div id='close-message'><div class='admin-message'>Görsel Yüklendi</div></div>\n"; }else{echo mysql_error();}
      } else {
         opentable($locale['hatalar'],"panel panel-info");
            if($error==1){echo $locale['hata1'];}
            if($error==2){echo $locale['hata2'];}
            if($error==3){echo $locale['hata3'];}
            if($error==4){echo $locale['hata4'];}
            if($error==5){echo $locale['hata4'];}
            $news_image = "";
            $news_image_t1 = "";
            $news_image_t2 = "";
         closetable();
      }   
      */

Yukarıda verilen kodlarda locale dize değişkeninde görsel yüklemede kullanılacak bazı değerler ve mesajlar bulunmakta!. Açıklama satırı olarak verdiğim kodda ise güvenli görsel yükleme işlemi bulunmaktadır. Kodların içerisind eise turkce_cevir fonksiyonu var. Bunu direk maincore.php içerisinde verdim.

NEDEN turcek_cevir KULLANMALIYIZ.
Kodlama ile uğraşan arkadaşlar bilirler, eğer windows üzerinden bir görsel yükeleye çalıştığınızda görsel isminde özel karakterler, türkçe karakterle var ise, yükleme esnasında hata oluşuyor. Sistem görselin yüklediği mesajını verirken ilgili dizine gittiğinizde görselin yüklenmediğini ve error_log 'a düştüğünü görecekler.. Bu fonksiyon sayesinde yüklenecek dosyanın adı, türkçe karakterler ve özel karakterlerden arındırılarak görsel ile ilgili olan başlığın adına çevriliyor. Böylece görseli çektiğiniz kodda ALT tagı olmasa dahi görsel URL'si başlıkla aynı olacağından seo ve bulunabilirlik açısından oldukça faydalı olmuştur.

Teşekkürler....
KREKLAM
Saat ortalama gece 02:00 ve ürün kaydetme işlemi bitmiş bulunmakta. Bu kısımda yine bootstrap entegrasyon çalışmalarına maincore.php dosyasında bulunan makepagenav fonksiyonu dönüştürülmüştür. Aşağıdaki görselde işlemin sayfalara nasıl yansıdığını göreceksiniz. Sorunsuz çalışmaktadır.

elli7.net/images/fusiontr/navigasyon.png

Herkese tatlı rüyalar diliyorum.
G-Defender
Abi süper olmuş eline sağlık çok beğendim peki forum içi kategori ve forum sayfaları felan olacak mı?
KREKLAM
kardesim forum olayina bu gune kadar hic girmedim ama sifirdan modul tadinda basit kullanimli bir forum modulu, projenin icinde olacak.
KREKLAM
gelişmiş, ve yeni nesil, tooltipli, bootstrap destekli yeni jquery ajax etkinlik takvimi kodlaması devam ediyor. Datetimepicker bootstrap entegre ve ful UI entegreli...

Aynı zamanda aminmesajları da bootstrapa çevrildi...

www.elli7.net/images/fusiontr/etkinliktakvimi.png

Admin Message yeni hali!

www.elli7.net/images/fusiontr/adminmesaj.png
KREKLAM
Bootstrap sürüme uygun yeni nesil etkinlik takvimi tamamen sıfırdan kodlanmış güçlü takvim oluşturma fonksiyonlarıyla desteklenmiştir. Etkinlik Side panel oluşturulup, etkinlik olan tarih(ler) işaretlenmiştir. İşaretli olan güne tıklandığında ise, ajax post ile veriler sayfa güncellenmeden takvim altına listelenmektedir. Ayrıca gelişme datetimepicker ile de saat seçme eklenmiştir. Modülün bana göre en etkileyici kısmı burası olmuştur

Etkinlik Takviminden Son Görüntüler :
www.elli7.net/images/fusiontr/takvim1.png

www.elli7.net/images/fusiontr/takvim2.png

www.elli7.net/images/fusiontr/takvim3.png

www.elli7.net/images/fusiontr/takvim4.png

Modül kodlaması devam etmektedir. Panel olarak gördüğünüz takvimin üst kısmında ay ve yıl seçme, önceki ay, sonraki ay kodları eklenecektir. Bu kısım yine ajax ile yapılacak olup, takvim belirlenen filtrede yeniden oluşturulacaktır.

Kaynak kodlardan bazı parçalar.

Kod

function takvimyap($yil="", $ay="" ){
   $buyil=($yil!="")?$yil:date("Y");
   $buay=($ay!="")?$ay:date("m");
   $tarih=$buyil."/".$buay."/01";
   $ayinilkgunu = date("N",strtotime($tarih));
   $aydakitoplamgun = cal_days_in_month(CAL_GREGORIAN,$buay,$buyil);
   $toplamgosterilecekgun = ($ayinilkgunu == 7)?($aydakitoplamgun + $ayinilkgunu):($aydakitoplamgun);
   $gunkutu=($toplamgosterilecekgun <= 35)?35:42;

echo "<table class='table' id='takvim' style='margin:-15px;border-bottom:1px solid #ccc'>
      <tr>
         <td><b>Pzt</b></td>
         <td><b>Sal</b></td>
         <td><b>Çar</b></td>
         <td><b>Per</b></td>
         <td><b>Cum</b></td>
         <td><b>Cts</b></td>
         <td><b>Paz</b></td>
      </tr>
      <tr>";
   $gunsayac = 1;
   for($i=1;$i<=$gunkutu;$i++){
      if($i >= $ayinilkgunu && $gunsayac <= $aydakitoplamgun){
         $et_baslama=mktime(date("H"),date("i"),0,date("m"),$gunsayac,date("Y"));
         $gun=idate("d",$et_baslama);
         $ay=idate("m",$et_baslama);
         $yil=idate("Y",$et_baslama);
         $saat=idate("H",$et_baslama);
         $dakika=idate("i",$et_baslama);
         $yzaman=mktime(0,0,0,$ay,$gun,$yil);      
         $result=dbquery("SELECT * FROM ".DB_ETKINLIK." WHERE et_baslama BETWEEN '".$yzaman."' AND '".$et_baslama."'  AND et_durum=1");
         $toplametkinlik=dbrows($result);
         echo "<td ";
         if($toplametkinlik!=0){ echo " class='isaretle'";}
         $datae=dbarray($result);
         echo " tarihdata='".$datae["et_baslama"]."' >";
         echo $gunsayac<10?"0".$gunsayac:$gunsayac;
         echo "</td>";
         if($i==7 || $i==14 || $i==21 || $i==28 || $i==35 || $i==42  ){echo "</tr><tr>";}
         $gunsayac++;
      }else{
         echo "<td></td>";
      }

}
   echo "</table>";

echo "<script type='text/javascript'>
      $('#takvim td.isaretle').each(function(){
         $(this).on('click',function(){
            var tarihbilgi=$(this).attr('tarihdata');
            $.ajax({
               type:'POST',
               url:'".INFUSIONS."etkinlik_takvimi_panel/etkinlikgetir.php',
               data:'tarih='+tarihbilgi,
               success:function(html){
                  $('#etkinliklistesi').html(html);
                  $('#etkinliklistesi').slideDown('slow');
               }
            });
         });
      });
   </script>";
}

fark yaratmaya çok az bir zaman kaldı. Bu arada tam bootstrap 3.3.6'yı öğrendim derken bootstrap sürüm4 duyurdu... Sonuç olarak frameworkleri takip etmek gerçekten zor...
AvaLoN
Varya kardeşim gerçekten php-fusionu çoşturuyorsun. iş yoğunluğundan dolayı çok fazla ilgilenemiyorum. Güzel çalışmalar çıkarıyorsun. Açıkcası bende bir düşünce var ama fusionu komple bootstrap olarak yeniden kodlansa nasıl olur sizce ?
KREKLAM
Avalon Usta zaten komple baştan değiştiriyorum, Şu anda bootstrap 3.6.6 framework'e göre temel ve çekirdek entegrasyon tamam, BBCODE, html_button_include, tema yapısı, openside, opentable, renders_news-comment-article yapısı değişti. maincore.php de bazı değişiklikler, modül yapılanmında bazı değişiklikler, header, admin_herader, footer.php dosyalarında köklü değişiklikle, open graph özelliği bunlar komple bitti.

Şu anda bir üyemiz kurulum yaptığında extra hangi modüllere ihtiyaş duyabilir sorulanına cevaben bazı modülleri, blokları değiştiriyor, sıfırdan kodlama yapıyorum. Eski modüllerde oynamap yapı esasına göre zor oluyor. Bir çok işi jquery ve ajaxa yüklemeye çalışıyorum. Etkinlik modülünü zaten hep istememe rağmen hiç sevmemiştim. Dha modern, tüm cihazlara uyum sağlayabilen bir yapıda yeniden sıfırdan inaşaa ettim.

Bu süreçte üyelerimizden php-fusion için tavsiye, istek ve modül, blok tema önerilerini bekliyorum... Yalnız bırakmayınız...
yusufyazan24
abicim php fusion Yeniliklerre hep acık bir sistem ben bir kac öneri verebilirim

Tavsiye.
HAberler kısmında .İMAGES./news takınsınısı haberciler cok yasıyor Cekşrdek sistede yada Yapacagımız modüllere değişiklik yaparak Anahaber Resmi,Kategori Resmi,veManşet haber Resmi olarak tanımlana bilir.Mesala Şöyle açaçcak olurrsak Bİr temada Anamanşet (980x300)var ve hemen altındanda Manşet Haber var (680x300)Şeklinde Burda iki resimde İmages/news ten çektiği için Sıkıntı oluyor Her iki Haber de aynı olması ve ana haber başlıkları kısmı daha iyi olabilir

Forum sistemleri Bazı Temalar Ajax sistemi kabul etmiyor .Buna biraz onem verebilirsin ve Yeni Sİstemler ile daha iyi hale gelebilir.

Şehir portallları ilçe portlları günümüzde biraz daha ön planda Görünüyor Belediyeler gibi inanır mısın hiç bir BElediye Sisteminde Php fusion Görmedim Joomla,Wordpress,Yada Html Tarzı siteler ön planda Yapcağımız işler bencve Biraz daha GÜnümüze Ayak uydurtmak bu sistemi çünkü V9 geleceği görünmüyen bir sistem ckacak mı cıkmayacakm ı diye düşünmek bence biraz üzücü kendi Elimizde ki V7 desteğini Geliştirirsek V9 ile Gelen Yenilikler bir anlam ifade etmeye bilir.SGT_AvALoN abilerim Birlikten Kuvvet Doğar kurtuluş abiminiz dediği sistem ile ilgilendiğimiz taktidrde eminin çok daha farklı ve güçlü işler çıkacağına eminim..SAygılarımla

www.ciminli.net
KREKLAM
yusuf kardeşim
haberlerle iligli olarak şu an mevcut upload sistemin fotoğraf 3 ayrı parçadan oluşuyor, Full Size (Gerçe Boyut) thumbs1 ve thumb2. burada bir habe görseli yüklerken bu görseli 3 ayrı boyutta yüklemiş oluyoruz. Haliyele temanın veya modülün veya bloğun gösteriminde hangi alanda kullanılacaksa görsel çekini ona göre yapılmalıdır.

Bunun için Haber Resmi ayarlarında tam resim boyutunu manşete göre, orta resim boyutunu detaya göre ve küçük resim boyutunu ise sağ sol bloklara göre yapmak gerekiyor. Veya bunların hiç biri ile uğraşmayın tüm görsellerin responsive olmasını sağlamak gerekiyor. Grid sisteminde görsel içinde bulunduğu alana orantılı şekilde yerleşir...

Şehir portalları, belediye siteleri vs. gelince. joomla ve wordpress geliştiricisi çok fazla olan, yeni çıkan frameworkleri hızlı bir şekilde kendine entegre edilmiş olan CMS'lerdir. ve php fusionu bunlardan mahrum bırakap tek sebep şu lisans kaldırma meselesi. Vatandaş profilinin altına site ismini yazmaktan korkuyor. Neden lisans korkusunda...

Ben yeni nesil wordpres veya joomla sitelerinde hiç copyright görmüyorum. Kaldı ki hemen hemen bütün CMS'ler aynı lisansla korunuyor. ( GNU GPL AFFERO her neyse). Öncelikle bu zihniyetten biraz kaçınmalı. Geliştirici çoğaldıkça zaten lisans kaldırma derdimiz kalmayacak.. Çünkü paylaşım çoğalacak. Lisansa göre kullanım ücretsizdir fakat yaptığın geliştirmeleri paylaşmak şartıyla. ..

Şimdi düşünsenize e-ticaret modülü demek %95 sıfırdan CMS demek. Resmen bu modül için sıfırdan yazılım yapıyorsun. Üye girişi, modül sistemi hariç hiç bişiyi kullanmayacaksın. Gelde bunu ücretsiz paylaş. Mantıklı gelmiyor tabi.. Benim mantığım modülün ücretsiz verilmesi ve s**** pos entegrasyonun ücretli yapılmasından yana...

V9 incelediğimde pek çok etti etti diyemem, çok dağınık bir kodlama sistemi var. Sadece en ilgi çeken kısmı SEF URL ve Tüm sistemin modüler yapıda oluşması...
PHP Fusion v7 kullanıcıların kesinlikle farklı bir temaya ihtiyacı yok.

İstediğiniz her temaya ( HTML, Css Layuot, Responsive, Bootstrap, XML Flash, Web2 temaları vs..) en rahat entegre olabilecek yapıda... Sadece entegre edecek kişinin php ve mysql bilmesi yeterlii....

Bunlarla ilgili gelişmiş videolu ders şeklinde çalışmalarım olacak. Şimdilerde bootstrap framework ve temel çekirdek değişiklikleriyle ve bunlarla gelmesi gereken olmazsa olmaz modüller üzerinde çalışıyorum. ****et güzel gidiyor. Ana sayfa kısmında gerek modüler kısımda daha anlaşılır olması için bir çok ağır işi ( upload gibi) ajaxa yüklüyorum... Kullanıcı sadece yükleniyor görerek tatmin oluyor. Çünkü yeterince uyarı çerçeveleri gösterilmezse acemi bir kullanıcı formu 1 den fazla post edebiliyor. Aynı sıkıntıları bende çektim çünkü..

Artık sunucular ve hat değerleri eskisi gibi değil. PHP'ye ne kadar yük bindirirsen bindir. İşlemciler sağlam, hatlar artık 100Mbps'nin üstünde bir sunucuda en kötü 8GB ram var. Ve hızı ençok etkileyen SSD diskler...

Sadece biraz deli cesareti olsa yeter...
.:: Deli Olmak İsteyen Gelsin ::..
Kurtuluş ( SGT ) Sinop
KREKLAM
Çalışmalara biraz daha devam ediyor ve admin yardım panelini oluşturuyoruz.

Üzerinde çalıştığım bu sistem, kurumsal firmaya özel olduğundan firma için hazırlanan ürün modülü, etkinlik modülü gibi harici modüllerin kullanımını anlatan bir panel hazırlığı içerisindeyim. Şu an için panel özel sayfalardan çekiyor. Yapılan resimli anlatımları özel sayfa olarak ekliyoruz, Ardından özel sayfalardaki bu başlıkları linklendiren ve sadece iADMIN ( yönetici ) tarafından görüntülenebilen blok kodlarımı ( yine bootstrap uyumluluk çerçevesinde ) eklyioruz...

Örnek Görünüm :
www.elli7.net/images/fusiontr/yardimpanel0.pngwww.elli7.net/images/fusiontr/yardimpanel1.png

Özel sayfaları linklendiren blok kodu
Kod

if (!defined("IN_FUSION")) { die("Access Denied"); }

if(iADMIN){
   openside("Yardım Dosyaları","panel-info");
      $result=dbquery("SELECT * FROM ".DB_CUSTOM_PAGES." ");
      if(dbrows($result)!=0){
         while($data=dbarray($result)){
            echo "<a href='".BASEDIR."viewpage.php?page_id=".$data["page_id"]."' title='".$data["page_title"]."'>".$data["page_title"]."</a><br>";
         }
      }else{
         echo "Henüz yardım dosyaları eklenmedi.";
      }
   closeside();
}
KREKLAM
Çalışmalar yine devam ediyorken; ilk demo denilebilecek şeklini beğenilerinize sunuyorum...

Önizleme : http://www.tarhanahsapmobilya.com

Ekran Görüntüleri :

www.elli7.net/images/fusiontr/bts1.png
www.elli7.net/images/fusiontr/bts2.png
www.elli7.net/images/fusiontr/bts3.png
www.elli7.net/images/fusiontr/bts4.png
www.elli7.net/images/fusiontr/bts5.png
www.elli7.net/images/fusiontr/bts6.png
www.elli7.net/images/fusiontr/bts7.png
www.elli7.net/images/fusiontr/bts8.png
KREKLAM
Yine ramazan bereketi diyelim bir üstteki mesajdan sonra başladığım
http://www.sinopmartianaokulu.com sayfası için gelinen aşama...

Demo sayfayı görmek için tıklayın yazısına basarak örnek ana sayfayı görebilirisniz.. veya direkt olarak http://www.sinopmartianaokulu.com/anasayfa.php bağlantısına tıklayabilirsiniz...
KREKLAM
Özel sayfalar ve tinyMCE editörün bootstrap tam entegrasyonu tamamlandı...

Ekran Görüntüleri
www.elli7.net/images/fusiontr/custompages1.png
www.elli7.net/images/fusiontr/custompages2.png

Fakat değiştirilmesi gereken birşeyler var. TinyMCE editörün eski bir versiyonu çekirdek yapı içerisine entegre edilmiş durumda. Son sürümleri inceledim bootstrap daha dosğrusu responsive desteği var. Yeni bir sürüm veya CKEDITOR ile değiştirmeyi planlıyorum.. Ama önce çekirdek yapının tamamen bootstrap entegresinin bitmesini tercih ediyorum
KREKLAM
Entegre olarak gelecek olan ve halihazırda bitirilmiş modüller.

www.elli7.net/images/fusiontr/moduller.png

Evet ****et sağlam modüller, piyasada bulamayacağınız tarzda.. Belediye sistemleri için de bir dünya modül yapmıştım. Muhtemelen bozulan HDD içinde ama tamire gönderdim. Verikurtarma merkezinin cevabını bekliyorum... Bir belediye için gerekli tüm modüller kodlamıştım. Vefat edenler, yeni doğanlar, nikahlananlar, banner, manşet, hizmetler, başkanın mesajı ve bir dünya modül vardı. Olmadı baştan kodlama yapacağım...

Bu arada paylaşılacak olan modüller bootstrap ve v7 son versiyon üzerinde hazırlandığından diğer temalarda çalışmama olasılığı yüksek. Çünkü tema yapısındaki fonksiyonlar tamamen değiştirildi. open graph fonksiyonları entegre edildi. Maincore.php'ye kendi hazırladığım birtakım mysql frameworkleri, upload fonksiyonları, şifreleme, time ago fonksiyonları gibi birçok eklenti yapıldı. html_button ve BBCODE yapısı değitşirildi. Php-Fusion'u güzel günler bekliyor diyorsam bana inanın....

Herkese bol kazançlar dilerim...
KREKLAM
otel ve pansiyonlar için galerili oda yönetim modülü kodlaması devam etmektedir...

Görseller
www.elli7.net/images/fusiontr/otel1.png
www.elli7.net/images/fusiontr/otel2.png
www.elli7.net/images/fusiontr/otel3.png
www.elli7.net/images/fusiontr/otel4.png
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapamamak forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak foruma ek dosya yükleyin.
Bu yapabilmek forumdaki ek dosyaları indir.
Nebula, bir çok içerik öğesi, stil ve özellik sunan, kodlama yapmadan PHP-Fusion 9'u kullanarak daha iyi anlamak ve öğrenmek için yapılan bir PHP-Fusion 9'un ilk FusionTheme Tema Çerçevesidir.

Hakkımızda

Türkçe Yardım, Tema, Modül, Eklenti, Kurulum

Copyright © 2008 Çekirdek Versiyonu : 9.00