Kuran-ı Kerim 32 Meal veritabanı

Son güncellenen 19 gün önce
KREKLAM
Merhaba arkadaşlar;
uzun süredir paylaşım yapmıyorum farkındayım ama boş işlerle de uğraşmadım tabi... Bir süredir Kuranı Kerim ve meal karşılaştırma ile ilgili çalışmalar yapıyordum. Veritabanımı hazırlamak neredeyse bitti.

Toplamda 193316 adet kayıt hazırlamışım...
Veritabanı alanlarını şu şekilde ayarladım. id, sureid, sureadi, ayetid, ayetsayisi, tefsirci, tefsir ve hit ( sorgu sayısı ) alanlarından oluşuyor.
aynı zamanda tefsir alanlarının ilk kayıtları her zaman arapça metinden oluşuyor ve diğer 30 tanesi ile tesfsircilerin tefsirlerinden oluşuyor. Veritabanının tahmini boyutu 50 MB olmasını bekliyorum şu anda 47mb civarında...

Lazım olan olursa MYSQL olarak veritabanını paylaşabilirim. Karakter kodlaması UTF-8... İlerleyen zamanlarda txt, csv, json ve xml versiyonlarını da hazırlayıp sunacağım...

Herkese bol kazançlar dilerim... Beraat Kandili ile mübarek olununuz....

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ
www.elli7.net/images/fusiontr/kuranikerim.jpg
AvaLoN
Kandil tebriğin için teşekkür ederim. Bu gecenin hatrına yüce rabbim tüm dualarınızı kabul ve makbul eylesin. Bahsettiğin veritabanı konusunda herhangi bir modül çalışman var mı kardeşim. Eğer yoksa bana verirsen sevinirim.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Sorun mu yaşıyorsunuz?
» Kılavuzlar, işlevler ve daha fazlası için Belgeleri görüntüleyin - Başlarken bölümü de dahil!
» Sorun bildirirken Hata Dosyalarını ve Ekran Görüntüleri Ekleme Unutmayın
» Destek günlerim genellikle Pazar. Aciliyet durumunda bana bir tane Özel Mesaj gönderin.
KREKLAM
İstersen modüüleştirebilirim, ana sayfa üzerindeki bir php dosyasında Sure - Ayet seç seklinde çalışacak ve o ayete ait 32 çeviri ekrana gelecek... Hazırlayıp atayım usta...
ÇIRAK USTAYI SOLLAMAZSA SANAT ÖLÜR
HATALI SOLLARSA ÇIRAK ÖLÜR
http://www.kreklam.com
http://www.elli7.net
AvaLoN
Oke kardeşim olabilir. istersen sadece göndersen de olur bende v9 için modülleştiririm.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Sorun mu yaşıyorsunuz?
» Kılavuzlar, işlevler ve daha fazlası için Belgeleri görüntüleyin - Başlarken bölümü de dahil!
» Sorun bildirirken Hata Dosyalarını ve Ekran Görüntüleri Ekleme Unutmayın
» Destek günlerim genellikle Pazar. Aciliyet durumunda bana bir tane Özel Mesaj gönderin.
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapamamak forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak foruma ek dosya yükleyin.
Bu yapabilmek forumdaki ek dosyaları indir.
Tartışmaya katılan kullanıcılar:AvaLoN, KREKLAM