O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Php switch case kullanımı

Son Güncellenen 3 yıl önce
D
Merhaba, arkadaşlar ben Ender aranızda yeniyim 22 yaşındayım bu işlerde daha yeniyim çok fazla boş vaktim olduğu için birşeyler üretmek geliştirmek istedim php mysql javascript ile başladım bir üyelik sistemi yapmak istiyorum fakat formdaki inputların her biri ayrı ayrı anlık kontrol edilecek bir form bunun için javascript ile girilen değerleri ajax.php adında bir dosyaya çekip switch case ile tek tek kontrollerini yaptım fakat daha önce switch case yapısını kullanmadığım için veriler kontrol edilip tüm şartlar sağlandıktan sonra girilen verileri mysql veritabanıma nasıl kaydederim bir türlü işin içinden çıkamadım kodları kırparak aşağıya ekliyorum ayrıca konunun tam yeri burası mı emin değilim yanlış bir bölüme açtıysam mod arkadaşlardan şimdiden özür dilerim :)

özet: şuanda aşağıdaki kodlar ile anlık olarak veri kontrolü yapabiliyorum fakat submit butonuna tıklandığında kontrol edilen verilerin mysql veritabanına kaydetmek istiyorum nasıl yapabilirim ?

Javascript kodlarım

<script type=”text/javascript”>
$(function(){
$(“.sonuclar”).hide();
$(“input[name=’fnames’]”).keyup(function(){

var deger = “fnames=”+$(this).val();

$.ajax({
type: “POST”,
url: “ajax.php?s=fnames”,
data: deger,
success: function(cevap){

$(“.sonuclar”).show().html(cevap);
}
});
});
});
</script>

html kodlarım

<form action=”” method=”post” id=”kayitform”>
<input type=”text” name=”fnames” class=”fnames”>
<div class=”sonuclar”></div>
<input type=”submit”>Kaydol</input>
</form>

Ajax.php kodlarım

<?php
$par = $_GET[“s”];
switch($par)
{
case “fnames”:
$fnames = $_POST[“fnames”];
$uzunluk = strlen($fnames);
if(is_numeric($fnames))
{
echo “Adın sadece sadece karakter içermelidir”;
}
else if($uzunluk < 2 or $uzunluk > 15)
{
echo “Adın en az 2 en fazla 15 karakter olmalıdır”;
}
else if ($fnames ==”admin” or $fnames ==”administrator” or $fnames ==”yönetici” or $fnames ==”moderatör”)
{
echo “Adın uygunsuz karakter içeriyor”;
}
else
{
echo “Uygun !”;
}
break;
}
?>
CeRNoBiL

Alıntı

echo “Uygun !”;

burada galiba tüm kontrollerin bittikten sonra uygun mesajı vermişsin. işte tamda buraya mysql_query dedigimiz fonksiyonu calıstırarak veritabanına kayıtlar ekleyebilirsin. tabi bunun için daha önce veritabanı bağlantısını yapmış olman gerekiyor. php veri tabanı bağlantısı olarak aratırsan arama motorlarında örneklerini görürsün.

Aşağıda byazmış olduğum komutları kendi sistemine göre uyarlayıp ilk başka verdiğim komut yerine yaptıracaksın.

Alıntı

$sql="INSERT INTO tabloadi(sutun1,sutun2,sutun3) VALUES('Sutun1Değeri','Sutun2Değeri,'Sutun3Değeri'Wink";
$sorgu = mysql_query($sql);
if($sorgu)
{
echo "Veritabanına kayıtlar eklenmiştir.";
}
else
{
echo "HATA! Kayıtlar eklenmedi<br>Hata Mesajı: ".mysql_error()."";
}

tabi tüm bu işler için veritabanı ve o veritabanına bağlı tablo oluşturmalısın.
Çözülmeyen sorunlarınız için özel mesaj yollayabilirsiniz.
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapamamak forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapabilmek forumdaki ek dosyaları indir.
Tartışmaya Katılan Kullanıcılar: CeRNoBiL, dmorgan