Fusion v9 Kurulumu Hatası

Son güncellenen 2 ay önce
GuvenKuran
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function PHPFusion\Database\Driver\mysqli_connect() in /home/guvenkur/public_html/fusion/includes/classes/PHPFusion/Database/Driver/MySQLi.inc:155 Stack trace: #0 /home/guvenkur/public_html/fusion/includes/classes/PHPFusion/Database/AbstractDatabaseDriver.inc(70): PHPFusion\Database\Driver\MySQLi->connect('localhost', 'guvenkur_xenfor...', 'gvnkrn2525', 'guvenkur_xenfor...', Array) #1 /home/guvenkur/public_html/fusion/includes/classes/PHPFusion/Database/DatabaseFactory.inc( in /home/guvenkur/public_html/fusion/includes/classes/PHPFusion/Database/Driver/MySQLi.inc on line 155

Arkadaşlar ben bu script te acemiyim php versiyonu 7.2 yaptım kurulum başladı ama veritabanı ayarlarını yapıp ileri dediğimde bu hatayı veriyor bilen biri yardım edebilirmi
AvaLoN
PHP-Fusion v9 kurulumun sorunsuz yapılabilmesi için kullandığınız hostingin aşağıdaki özellikleri taşıyor olması gerekiyor.

- PHP 5.5.08 veya üstü (Tavsiye 7.0)
- MySQL 5.1 veya üstü
- Apache 2.2 veya üstü

Yardıma mı ihtiyacınız var? Sorun mu yaşıyorsunuz?
» Kılavuzlar, işlevler ve daha fazlası için Belgeleri görüntüleyin - Başlarken bölümü de dahil!
» Sorun bildirirken Hata Dosyalarını ve Ekran Görüntüleri Ekleme Unutmayın
» Destek günlerim genellikle Pazar. Aciliyet durumunda bana bir tane Özel Mesaj gönderin.
chatlaq
Bende de hata verdi ne local de ne de sunucu üzerinde yükseltme yapamadım, uzun süredir fusion böyle bir büyük güncellemeyi ara güncellemelerle hazırlamalıydıç. Aşağıdaki hatayı alıyorum, var mı sorunsuz güncelleyen.

Warning: mysqli_fetch_assoc() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/boyacibe/sivasspor.org/includes/classes/PHPFusion/Database/Driver/MySQLi.inc on line 103

Warning: rename(images/photoalbum/album_3/,infusions/gallery/photos/): Directory not empty in /home/boyacibe/sivasspor.org/upgrade/upgrade_functions_include.php on line 71

Warning: rename(images/photoalbum/album_3/,infusions/gallery/photos/): Directory not empty in /home/boyacibe/sivasspor.org/upgrade/upgrade_functions_include.php on line 71

Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 77 bytes) in /home/boyacibe/sivasspor.org/includes/classes/PHPFusion/Database/AbstractDatabaseDriver.inc on line 301
AvaLoN
Arkadaşlar bir önceki mesajımda belirtmiş olduğum sunucu özelliklerini local veya gerçek sitede bu özellikler yok ise hata almanız çok doğal.

» Kılavuzlar, işlevler ve daha fazlası için Belgeleri görüntüleyin - Başlarken bölümü de dahil!
» Destek günlerim genellikle Pazar. Aciliyet durumunda bana bir tane Özel Mesaj gönderin.
chatlaq
Evet avalon onun farkındayım ama tüm local sunucu yazılımlarını denedim easyphp, xamp, wampp falan. Bunlarda yükseltme sorun verdi ama sıfırdan 9 kurulumu ne local de ne de canlı sunucu üzerinde hata vermedi. Son olarak aynı sunucu üzerinde en son ham 7 sürümünden yükseltmeyi deneyeceğim bakalım yine olmazsa sizden yine destek isteyebilirim.

Ek olarak zaten sitemi mevcut sunucudan şu hali ile başka yere taşıdığımda karakter alıyorum bu durumu da anlamadım.
AvaLoN
Arkadaşım öncelikle Size kolay gelsin diyorum.

Yapılması gereken işlemleri sırasıyla burada belirtiyorum.

1. Sitenizin Dosyalarını FTP üzerinden YEDEKLEYİN.
2. Sitenizin Database Dosyalarını YEDEKLEYİN.
3. Sitenizde Güncelleme işlemine başlamadan önce PHP-Fusion Kendi Orijinal temalarından birini Site teması olarak Belirleyin. (Örn. Gilette )
4. Sitenizi bakım Moduna alarak Sadece siz veya yöneticilerin girmesine izin verin ki Güncelleme sırasında veri girişine engel olabilin.
5. PHP-Fusion v9 ait dosyaları FTP üzerinden gerekli yerlere Atın (Config.php dosyasına Dokunmayın veya değiştirmeyin.). Aşağıda Belirteceğim Listede buluna klasör veya dosyaların CHMOD ayarlarını 777 olarak belirlemeyi unutmayınız.
6. Bu kısım önemli Sitenizde kullandığının PHP versiyonunu 7.0 veya üzeri olarak belirleyin.
7. Kurulum (Güncelleme) aşamasına geçip gerekli olan tanımları yapınız.

Aşağıda Belirteceğim Listede bulunan klasör/AltKlasör veya dosyaların CHMOD ayarlarını 777 olarak belirlemeyi unutmayınız.
administration/db_backups/
images/
images/imagelist.js
images/avatars/
robots.txt
/infusions/blog/images/
/infusions/blog/images/thumbs/
/infusions/blog/blog_cats/
/infusions/downloads/files/
/infusions/downloads/images/
/infusions/downloads/submissions/
/infusions/downloads/submissions/images/
/infusions/forum/attachments/
/infusions/news/images/
/infusions/news/images/thumbs/
/infusions/news/news_cats/
/infusions/gallery/photos/
/infusions/gallery/photos/thumbs/
/infusions/gallery/submissions/
/infusions/gallery/submissions/images/

uluyaylam
Arkadaşlar güncelleme esnasında haber bölümü hata veriyor sizlerde karşılaştınızmı infısion news bulumunden hata almakdayım
AvaLoN

uluyaylam yazdı:

@uluyaylam - Arkadaşlar güncelleme esnasında haber bölümü hata veriyor sizlerde karşılaştınızmı infısion news bulumunden hata almakdayım

Hatayı açıklar mısın kardeşim nedir verdiği hata?
uluyaylam
Haber anasayfaya düşüyor yönetim panelinde akdif modül akdif olmuyor
AvaLoN
Normalde düşmesi gerekiyor kardeşim. Eğer profilindeki site seninse. Baktığımda normal olarak çalışıyor görünüyor. Ama sanırım bir Türkçe karakter hatası var gibi duruyor.

eğer istediğin ana sayfada Haberler görünmesin diyorsan durum biraz farklı. onun için v7 sürümünde yaptığımız gibi portal.php şeklinde yeni bir sayfaya giriş sayfası olarak yönlendirmek gerekiyor.

uluyaylam
Ali bey sununda yönetim pamelinde akdif oldu çok şey karekter hatası vermekte sizin kulandıgınız temayı türkçe yaptım google çevirden ama karekter hatası verdi duyru mogülü v7 v9 nasıl düzenleye bilirim v7 kulanmakda oldumuz bazı modüller nasıl akdif ederiz saygılarımla
AvaLoN
Duyuru Modülünden kastın eğer sitemizde kullandığımız ize onu size verebilirim sorun değil. ama diğer modüllerin v9 da çalışabilmesi için maalesef köklü değişiklikler yapmak gerekiyor.

uluyaylam
İyi olur ali by şimdiden tşk
AvaLoN
Buyur kardeşim v9 için yeniden düzenlediğim Duyurular modülü güle güle kullan.

https://www.fusiontr.com/infusions/mo...mod_id=132

uluyaylam
teşekür ederim ali by sizin kullandıgınız temayayı kullankmakdayım kullanbilirmiyim türkçevirdim sade sag blok ku ayarlayamadım
AvaLoN
Elbette kullanabilirsiniz. Zaten ücretsiz olarak dağıtılıyor.

uluyaylam
ali by maincore.php
bu kodda bir sorun var bunu nasıl düzelte biliriz

Kod
// Prevent document expiry when user hits Back in browser
session_cache_limiter('private, must-revalidate');
session_name(COOKIE_PREFIX.'session');
session_start();
//ob_start("ob_gzhandler"); //Uncomment this line and comment the one below to enable output compression.
ob_start();

72 sırada bu kod
Kod
session_start()
AvaLoN
Nasıl bir sorun var arkadaşım anlamadım? Normalde o kodda sorun olsa siteniz çalışmaz. (Üyelikli Kısımlar )

uluyaylam
bu şekilde ali by sorun yaşatmakda
Kod
public_html/infusions/hemsehrim_panel/hemsehri_admin_add.php:1) in /home/ovaakcak/public_html/maincore.php on line 72
AvaLoN
O hata maincore.php den kaynaklı değil kardeşim. hemsehrim modülü v9 için uyumlu değil kardeşim. hata hemşehrim modülüne ait panelden kaynaklı.

Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapamamak forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak foruma ek dosya yükleyin.
Bu yapabilmek forumdaki ek dosyaları indir.
Tartışmaya katılan kullanıcılar:AvaLoN, chatlaq, uluyaylam, hasan21can, GuvenKuran